Európska noc výskumníkov

1058

Navštívte náš stánok SVET ANORGANICKÝCH MATERIÁLOV počas 13. ročníka prestížneho festivalu vedy na Slovensku Európska noc výskumníkov 2019, ktorý sa uskutoční 27.9.2019.

Anorganické kompozitné materiály nachádzajú použitie v rôznych oblastiach ako sú výroba LED diód, rezné nástroje na obrábanie kovov, biokeramické aplikácie, vysokoteplotné kompozitné materiály s keramickou matricou (UHTCMC) s potenciálne zlepšenou oxidačnou a ablačnou odolnosťou pre aplikácie v leteckom a raketovom priemysle. Ako fungujú LED diódy a na čo všetko sa používajú keramické materiály v 21. storočí sa dozviete v našom stánku. S koróziou sa stretávame každodenne a vo všetkých oblastiach priemyslu a bežného života. Spôsobuje nemalé problémy, ak sa nevenuje dostatočná pozornosť jej predchádzaniu. Uvidíte ukážku rôznych vybraných kovových materiálov, vrátane superzliatin, po vystavení vysokokorozívnemu fluoridovému prostrediu v porovnaní s pôvodnými materiálmi. To, že vrstevnaté silikáty predstavujú materiály s výnimočnými vlastnosťami vedeli už v staroveku. Prečo tomu je tak, a prečo si stále nachádzajú uplatnenie aj v materiáloch 21. storočia sa dozviete vďaka zaujímavým experimentom.

Prídite v piatok do Starej Tržnice a dozviete sa množstvo zaujímavých informácií o inovatívnych materiáloch 21. storočia.

 

Viac informácií môžete nájsť na webstránke podujatia.